Як обійтися без покупки візи в Єгипті

Мандрівники, які прибувають в Південний Синай, можуть отримати безкоштовну візу терміном на 15 днів.

До Південному Синаю відноситься узбережжя від Шарм-ель-Шейха до Таби, включаючи монастир Санта-Катаріна і гору Мойсея. Такі візи оформлюють по прильоту в аеропорту Шарм-ель-Шейха, в морському порту Нувейби і на КПП Таба на кордоні з Ізраїлем. Для отримання так званої «Синайській візи» Вам необхідно заявити про це прикордонним властям при в’їзді в країну і до кінця поїздки перебувати на території Південного Синая. Виїзд в будь-який інший район Єгипту для власників таких віз заборонений.

Отже, про все по порядку: по прильоту, заповнюєте міграційну картку згідно Ваших паспортним даним: Прізвище, Ім’я, Дата народження, Країна, звідки Ви прибули, назва готелю, ваша підпис а, головне, напишіть на звороті цієї картки чітко і розбірливо: «SINAI ONLY »і спокійно топайте на паспортний контроль до« чоловікові за склом ». Просто віддайте йому паспорт, зверху якого лежить ваша заповнена картка написом «SINAI ONLY» вгору. Далі, спокійно твердите як заклинання «SINAI ONLY» що б він вам не говорив. 20 30 секунд словесної боротьби і бах! Заповітна віза на халяву у вашому паспорті 🙂

egypt migration card 781x600 Як обійтися без покупки візи в Єгипті - photo
Якщо Ви вирішите поїхати в Ізраїль – при виїзді вам закриють Ваш синайський штамп, а після повернення поставлять новий:
egypt israel egypt 863x600 Як обійтися без покупки візи в Єгипті - photo
Трохи історії:

Звідки взявся «Синайський штамп»?

В результаті мирної угоди Ізраїлю та Єгипту 1978, який поклав край війні між двома країнами. Зрозуміло, обговорювали Садат, Бегін і Джиммі Картер зовсім не штампи з печатками, а визнання Єгиптом держави Ізраїль, згода Ізраїлю повернути Єгипту захоплений в 1967 році Синайський півострів і укладення довгострокового миру. Непрямим чином глобальне мирну угоду торкнулося і туризму. Справа в тому, що за роки ізраїльського правління на Синаї (1967 – 1981) були вкладені значні кошти в розвиток інфраструктури даного регіону. Були побудовані аеропорти в Шарм Ель Шейху (ізраїльтяни називали його Офира), в Табі і Ель-Аріш. Була прокладена автотраса від Таби до Шарма і від Нувейби до Суеца, не кажучи вже про десяток побудованих ізраїльтянами поселень з прекрасною інфраструктурою. Все це переходило Єгипту, що не цілком влаштовувало ізраїльтян – настільки цінні подарунки колишньому ворогові ніхто робити не бажав.

Тому мирний договір стосувався в тому числі і питань компенсацій Ізраїлю з боку Єгипту. Як прямих матеріальних, так і непрямих. До прямих ставилася ізраїльська власність на Синаї починаючи від аеропортів і закінчуючи готелями (адже саме ізраїльтяни створили курорт Шарм-ель-Шейх). Частково компенсації взяли на себе США, частково – Єгипет. Що стосується непрямих дивідендів, то Ізраїль вимагав від Єгипту права вільного безвізового в’їзду на Синай для своїх громадян. Пояснювалося це тим, що Синай встиг стати другим домом для багатьох ізраїльтян жили там протягом 15 років. Єгипет ж, у свою чергу, не бажав обмежень свого суверенітету і наполягав на праві самостійно визначати візову політику у своїй власній країні. Крім того, єгиптяни були обурені небажанням Ізраїлю повністю покинути Синай: незважаючи на мирні угоди, ізраїльтяни не повністю покинули Синай, зберігши свою присутність на південь від Таби. До самого 1989 ізраїльтяни утримували невеликий відрізок узбережжя південніше Таби, після чого міжнародний арбітражний суд визнав за цією ділянкою суверенітет Єгипту.

Повертаючись до «Синайському штампу»

Зрештою сторони з великим скрипом прийшли до згоди з питання вільного відвідування ізраїльтянами Синая. Єгиптяни добилися того, що вільне переміщення буде обмежено східним узбережжям від Таби до Шарм-ель-Шейха, плюс внутрішні райони включаючи Гору Мойсея (Джабль Муса). Справа в тому, що єгиптяни не перешкоджали відвідуванню ізраїльтянами своєї країни, але вимагали попереднього оформлення візи за стандартними правилами і вкрай не хотіли що б ізраїльтяни вільно і безконтрольно переміщалися в районі Суецького каналу, який був стратегічним об’єктом. Так з’явилося поняття «Синайський штамп», що дає право безкоштовного в’їзду на Синай громадянам Ізраїлю на 15 днів з правом необмеженого числа повторних в’їздів.

Як «Синайський штамп» став доступний не тільки для ізраїльтян?

Вже після укладення мирної угоди і відкриття кордонів, виникло питання про те, що туристи подорожують між Ізраїлем і Єгиптом відчули себе ущемленими в правах. Складалася ситуація, при якій ізраїльтяни могли вільно їздити з Ейлата відпочивати в Дахаб і Шарм-ель-Шейх, але туристи з інших країн відсилалися з кордону робити візу. З урахуванням того, що велика частина туристів прибувала на Синай саме з боку Ізраїлю, єгиптяни на початку 80-х років прийняли рішення впускати всіх бажаючих без віз, але тільки за умови що ті в’їжджають на Синай через один з обумовлених прикордонних пунктів: Таба, аеропорт Таба, порт Нувейба і аеропорт Шарм-ель-Шейх.

Разом з цим, щоб не відходити від базової угоди з Ізраїлем, єгиптяни вирішили, що по-перше, цей безкоштовний штамп не дасть право виїжджати за межі Синая, і по-друге на кордоні з Ізраїлем в Табі буде ставитися виключно «Синайський штамп» . Пізніше, вже на початку 90-х, коли Єгипет почав практику отримання віз по прильоту для туристів, Таба залишилася єдиним пунктом в’їзду в країну, де не вклеювали візову марку в паспорт, а лише ставили безкоштовний штамп.

Чому єгипетські чиновники на місцях так не люблять «Синайський штамп»?

 Все гранично просто: віза це гроші. Внутрішні інструкції свідчать: за замовчуванням зобов’язувати всіх купувати марку за $ 25 і тільки потім йти на паспортний контроль. Щороку Єгипет відвідує до 10 мільйонів туристів, що дає 150 мільйонів доларів тільки на візових марках. Вони не бажають створювати практику переходу на безкоштовні штампи, хоча більше половини туристів відвідують Єгипет зовсім не виїжджають на екскурсії в Каїр і Луксор. Вони просто залишаються в своїх готелях в Шармі Дахабі Табі, і їм абсолютно не потрібна візова марка. Тому єгипетські поліцейські намагаються припиняти будь-які спроби туристів в’їхати в країну безкоштовно. Хоча не мають ніякого законного права відмовляти вам у праві отримати безкоштовний штамп.

Разом з тим, «Синайський штамп» фігурує навіть у системі Тіматік (Timatic), офіційному ресурсі щодо візового режиму всіх країн світу, з яким працюють всі авіакомпанії. Ось що написано в Тіматіке дослівно:

Holders of normal passports traveling as tourist can obtain a visa on arrival for a max. stay of 15 days, provided arriving at Sharm El Sheikh, Saint Catherine or Taba airports; and remaining in South Sinai resorts and not continuing to any other part of Egypt. Free of charge. (Тримачі звичайних паспортів, подорожуючи як турист можуть отримати візу по прибуттю строком до 15 днів, які прибувають в аеропорти Шарм-Ель-Шейха, Сейнт Кетрін або Таби і залишається в Південному Синаї і не такі в іншу частину Єгипту. Безкоштовно.)

У напуття:

Минаючи чергу туристів стоять за візою, відразу біжіть до паспортного контролю, і просите безкоштовний «Синайський штамп». Вам можуть заперечити, що такий штамп ставиться тільки громадянам Ізраїлю. Ви повідомляєте, що виходячи з КемпДевідскіх угоди від 1978 року, і поправкам до нього від 1982 року, такий штамп ставиться всім туристам, які в’їжджають на Синай, якщо ті того бажають.